Κι άλλη νίκη για την ΑΕΚ Κ16 στην Ολλανδία!

Δεύτερη νίκη σημείωσε η Κ16 της ΑΕΚ στην Ολλανδία, αυτή τη φορά με σκορ 2-1 σε βάρος της Almere City. Σ

Οι «μικροί» της ΑΕΚ έκαναν πολύ καλή εμφάνιση, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, οπότε και προηγήθηκαν με τον Μανώλη Τσιόκρη. Στο δεύτερο ημίχρονο, παρά το γεγονός ότι η ολλανδική ομάδα αντέδρασε και ισοφάρισε, η ΑΕΚ έφτασε και σε δεύτερο γκολ με τον Θανάση Πρωτούλη.

Η αρχική ενδεκάδα της ΑΕΚ αποτελείτο από τους Κυριτσά, Τσιόκρη, Μιτάι, Γιαννακού, Κανελλόπουλο, Καλτσά, Βλαχίδη, Σαράντη, Χριστόπουλο, Μιχόπουλο και Πάπα. Αγωνίστηκαν επίσης και οι Μητσόπουλος, Τσιαχματιώτης, Μπάλας, Κοκοτσάκης, Μαρκοπουλιώτης, Λεμονής, Πρωτούλης, Βαφειάδης, Σκαμπαρδώνης, Κασιόλας.

Τον αγώνα παρακολούθησε και ο Ολλανδός πρώην ποδοσφαιριστής της ΑΕΚ Γιουσούφ Χέρσι.

Τελευταίο φιλικό αύριο (16.30 ώρα Ελλάδας) με τη Φέγενορντ και επιστροφή στην Αθήνα με βραδινή πτήση.