Ηττα στο Περιστέρι για την Κ16 της ΑΕΚ

Η ΑΕΚ Κ16 γνώρισε την ήττα από την αντίστοιχη του Ατρομήτου με 2-0 εκτός έδρας, σε αγώνα για το τουρνουά Attica στο Νταμάρι στο Περιστέρι.

Η ομάδα του Ιβάν Νεντέλκοβιτς ατύχησε να χάσει από το πρώτο ημίχρονο με αποβολή τον αμυντικό Μάριο Μιτάι που παραχώρησε πέναλτι αποκρούοντας την μπάλα ενστικτωδώς με το χέρι μπροστά στην εστία της ομάδας του. Ο Ατρόμητος προηγήθηκε με αυτό το πέναλτι και λίγο αργότερα, παίζοντας πια με παίκτη παραπάνω, πέτυχε και το δεύτερο γκολ που διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

H σύνθεση της ΑΕΚ: Κυριτσάς, Κανελλόπουλος, Τσαχματιώτης, Μιτάι, Γιαννακού, Καλτσάς, Τσιόκρης, Χριστόπουλος, Πάπα, Μιχόπουλος, Βαφειάδης.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Σκαμπαρδώνης, Κασιόλας, Πρωτούλης, Κοκοτσάκης, Μπάλλας, Σαράντης και Βλαχίδης