Ισοπαλία-μαχαιριά για Κύπρο!

Η Κύπρος κρατούσε επί 89 λεπτά μια μεγάλη νίκη κόντρα στη Βουλγαρία, που θα την έβαζε για τα καλά στο παιχνίδι της πρώτης θέσης, ωστόσο ένα ανόητο πέναλτι που παραχώρησε και μετατράπηκε σε γκολ ένα λεπτό πριν τα 90′, έστειλε την Κύπρο στα… τάρταρα.

Το ισόπαλο 1-1 στο ΓΣΠ μοιάζει καταδικαστικό για τους γηπεδούχους αφού ναι μεν απέφυγαν οριστικά την τελευταία θέση, όμως κινδυνεύουν να υποβιβαστούν στην τελευταία κατηγορία ως χειρότεροι τρίτοι. Μάλιστα, ήταν το τρίτο παιχνίδι στον όμιλο που προηγήθηκαν και δεν κατάφεραν να φύγουν με το τρίποντο, παρά το γκολ του Ζαχαρίου στο 24ο λεπτό.