Με το... δεξί η ΑΕΚ Κ19 -Διπλό στην Τρίπολη

Ξεκίνημα με το δεξί για τους «μικρούς» της ΑΕΚ! Η ΑΕΚ Κ19 επικράτησε με 1-0 της αντίστοιχης του Αστέρα Τρίπολης εκτός έδρας, χάρη σε γκολ του Σαρδέλη στο 12ο λεπτό. Η ομάδα του Γ. Σίμου έκανε αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο και σε μια από αυτές βρήκε δίχτυα, με τον Αστέρα να ισορροπεί το ματς, χάνοντας δύο καλές στιγμές. Οι «κιτρινόμαυροι» είχαν κι αυτοί στη συνέχεια κάποιες ευκαιρίες για ένα δεύτερο τέρμα και χωρίς να απειληθούν ιδιαίτερα στο τέλος, κράτησαν το τρίποντο.

Αστέρας Τρίπολης: Τσιφτσής, Κάρδαρης (68′ Διαμαντόπουλος) Κουμαντέτ, Μιχελής, Χριστόπουλος, Παπαδόπουλος, Αλμπάνης, Τανουσάι (72′ Ζορμπάς) Μπλάτσος, Γλέζος, Τερεζίου (58′ Αντενάι)

ΑΕΚ: Γκίνης, Σταμούλης, Μαλλισόβας, Τσιβελεκίδης, Μπούσης, Τάμπας, Σαρδέλης (90′ Παζαρίδης) Μπότος, Χριστόπουλος, Τσέλιος (83′ Μάρκου) Μαχαίρας (86′ Μπογκντάνι)