«Ναυάγιο» για την Εθνική!

Η Εθνική Ελλάδος παρουσιάστηκε αγνώριστη στο Ζάγκρεμπ και γνώρισε βαριά ήττα 4-1 από την Κροατία και πλέον χρειάζεται ένα θαύμα για να βρεθεί στο Μουντιάλ της Ρωσίας. Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα βρέθηκε να χάνει 2-0 μόλις στο 19ο λεπτό από τα γκολ του Μόντριτς και του Κάλινιτς. Η Εθνική μείωσε προς στιγμήν με καρφωτή κεφαλιά του Σωκράτη στο 30′, ωστόσο, τρία λεπτά αργότερα οι Κροάτες πέτυχαν και τρίτο γκολ με τον Πέρισιτς. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Κράμαριτς έγραψε το 4-1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Ο Τάσος Μπακασέτας μπήκε στο παιχνίδι στο 71ο λεπτό, ενώ δεν αγωνίστηκαν Λάζαρος και Ανέστης.