Νίκησε Διομήδη και ελπίζει ακόμα!

ΑΕΚ-Διομήδης Άργους (ΦΩΤΟ)

Μεγάλη νίκη της ομάδας χάντμπολ επί του Διομήδη με 29-27 με την οποία “κλείδωσε” την 3η θέση και την τελευταία αγωνιστική τα παίζει όλα για την πρόκριση στους τελικούς

Το καθήκον της έκανε η ομάδα χάντμπολ της ΑΕΚ η οποία πέτυχε σπουδαία νίκη με 29-27 του Διομήδη για την 2η αγωνιστική των πλέι οφ και διατήρησε τις ελπίδες της για πρόκριση στους τελικούς του πρωταθλήματος. Η “Ένωση” έχει δύσκολο έργο καθώς πλέον η πρόκριση δεν εξαρτάται καθαρά από την ίδια. Η ήττα από τον Δούκα την προηγούμενη αγωνιστική “στοίχισε” ακριβά στην ομάδα του Κώστα Τούτση που χρειάζεται πλέον την 3η και τελευταία αγωνιστική νίκη επί του ΔΙΚΕΑ και παράλληλα να ελπίζει πως ο αδιάφορος πλέον βαθμολογικά Διομήδης θα καταφέρει να κερδίσει τον Δούκα. Η ομάδα των Εκπαιδευτηρίων έκανε σήμερα την μεγάλη έκπληξη καθώς επικράτησε στην αίθουσα “Γ. Κασιμάτης” του ΔΙΚΕΑ και πήρε προβάδισμα για την πρόκριση στους τελικούς, η οποία θα κριθεί οριστικά την επόμενη αγωνιστική. Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο παίρνοντας εναλλάξ προβάδισμα στο σκορ. Το πρώτο ημίχρονο τις βρήκε ισόπαλες 12-12. Στο δεύτερο ημίχρονο η “Ένωση” ήταν μπροστά στη μεγαλύτερη διάρκεια ενώ στη συνέχεια ο Διομήδης ήταν αυτός που βρέθηκε και με τρία γκολ μπροστά (17-20). Οι “κιτρινόμαυροι” όμως δεν τα παράτησαν προηγήθηκαν με 28-26 και πήραν τη νίκη με 29-27 με γκολ πέναλτι του Γεωργιάδη σε νεκρό χρόνο.