"Ορθια" η Κ20 της ΑΕΚ (1-1) στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό

Η ΑΕΚ κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια προς το τέλος του ντέρμπι με τον Ολυμπιακό, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος της Κ20 στα Σπάτα.

Ο ΟΣΦΠ στο 5′ άνοιξε το σκορ με τον Βρουσάι, ενώ στο β’ ημίχρονο η ΑΕΚ μπήκε πιο δυνατά.Στην επανάληψη και στο 63′ ο διαιτητής έδωσε πέναλτι στην ΑΕΚ σε μαρκάρισμα του Πανάγου στον Μπάμπη,  αλλά ο Τσέλιος που ανέλαβε την εκτέλεση έστειλε την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 81′ η ΑΕΚ ισοφάρισε σε 1-1 με κεφαλιά του Γιούση από εκτέλεση φάουλ του Τσέλιου.

ΑΕΚ: Παπαδόπουλος, Ασπρογιάννης (67′ Τάμπας), Μπούσης, Γιαννούτσος, Μαρκοπουλιώτης, Μπάμπης, Λιτσι(72′ Γιούσης), Αντωνίου, Σπηλιώτης (86′ Λημνιός), Τσέλιος, Μεληκιώτης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Αγγελόπουλος, Πανάγου, Φουάσης, Νικολάου, Τόλι, Λάμπρου, Βάρκας, Μεγαρίτης, Καμπετσής (79′ Ξύδας) Πλέγας (46΄Ξενιτίδης), Βρουσάι (86′ Κουγιός).