Σε δύο... παράλληλα παιχνίδια

Το ξεκίνημα του αγώνα στην Γερμανία, κόντρα στη Λούντβιγκσμπουργκ, δεν προϊδέαζε για αυτό που θα ακολουθήσει από το 20ο, ως το 36ο λεπτό του αγώνα. Κι αυτό γιατί η ΑΕΚ είχε μπει πολύ δυνατά στην αναμέτρηση, καταφέρνοντας να επιβάλει τον ρυθμό της. Κοινώς, έφερε το παιχνίδι στα μέτρα της και έδειχνε ικανή να φτάσει στην 4η νίκη της σε 5 παιχνίδια στον όμιλο. Κάτι, όμως, το οποίο δεν συνέβη. Ο ρυθμός της Βασίλισσας δεν ήταν ίδιος στη συνέχεια του αγώνα και αυτό κόστισε. Και το προβάδισμα, σε πρώτη φάση, αλλά και τη νίκη, στο φινάλε.

Από το δεύτερο δεκάλεπτο και μετά η Ένωση δεν έμεινε πιστή στο πλάνο του πρώτου δεκαλέπτου, επιτρέποντας στην γερμανική ομάδα να βάλει τη μπάλα στο παρκέ, να επιβάλει τον ρυθμό της και να φτάσει στη νίκη με 72-67. Κι ας προσπάθησε στο φινάλε η ομάδα του Ζντοβτς να ανατρέψει την κατάσταση. Το… κακό είχε ήδη γίνει, δίνοντας την εντύπωση πως έγιναν δύο διαφορετικά παιχνίδια στην «MHP Arena». Ένα στο πρώτο δεκάλεπτο και ένα από το δεύτερο δεκάλεπτο και μέχρι το τέλος του αγώνα.

Mega Deal* Γνωριμίας στην Betsson, διαλέγεις το δώρο* που σου ταιριάζει! *Όροι & Προϋπ. 21+ | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ