"Πυροβόλησε" ο Μασκοφόρος (VIDEO)

Μπορεί και πάλι ο Πέτρος Μάνταλος να παίζει με την μάσκα στο πρόσωπο, στο ματς της εθνικής με την Κύπρο. Μπορεί και πάλι ,σχεδόν μετά από κάθε προσπάθεια, να έφτιαχνε καλύτερα την μάσκα για να τον εμποδίζει όσο το δυνατόν λιγότερο. Όμως την τεράστια κλάση του, πρόλαβε να την δείξει ήδη, πριν συμπληρωθούν 45 λεπτά. Ο Μάνταλος πέτυχε ένα πανέμορφο γκολ και έδωσε προβάδισμα 2-0 στην εθνική. Ο αρχηγός της ΑΕΚ έκλεψε την μπάλα, έστειλε για… τσάι έναν αμυντικό της Κύπρου και πλάσαρε πάνω από το κεφάλι του τερματοφύλακα για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Τελικά, η Ελλάδα πέτυχε αυτό που ήθελε με άνετο τρόπο κόντρα στην Κύπρο (2-0) και έκανε το 2Χ2 στον όμιλο των προκριματικών του Μουντιάλ 2018.

Για την Εθνική μας σκόραραν οι Μήτρογλου στο 12′ και Μάνταλος στο 42′, ενώ αξιόμαχη ομάδα έδειξε η Κύπρος αλλά δεν μπόρεσε να κοντράρει στα ίσια την Ελλάδα που… καθάρισε νωρίς και στο β’ ημίχρονο απλά διαχειρίστηκε το παιχνίδι παρά τις δύσκολες καιρικές συνθήκες με την βροχή και τον δυνατό αέρα.