Οι Νέοι της ΑΕΚ είναι… ωραίοι

Η ανανεωμένη Κ20 της ΑΕΚ έκανε… πρεμιέρα σήμερα στα Σπάτα και με εξαιρετική εικόνα στο β’ ημίχρονο κέρδισε με 3-1 την Ξάνθη για το Πρωτάθλημα Υποδομών.

Με έναν εκπληκτικό Ηλία Τσέλιο η Ενωση είχε ένα πολύ καλό β’ 45λεπτο στο Δημοτικό Σπάτων, εκεί που βρέθηκαν και οι Μπάγεβιτς, Μαϊστόροβιτς και Ντε Μπαρτόλο.

Η ομάδα του Στέλιου Μανωλά έκανε το 1-0 με πέναλτι του Ασπρογιάννη στο 41’, στο 67’ ο Αντωνίου με ένα απίστευτο γκολ με βολέ έκανε το 2-0, αλλά η Ξάνθη μείωσε στο 72’ με γκολ του Σαμπαλίδη. Τη νίκη… κλείδωσε ο αρχηγός Ηλίας Τσέλιος με σουτ στο γάμα στο 73’ για το τελικό 3-1.

Διαβάστε πως μετέδωσε LIVE τον αγώνα στα Σπάτα το enwsi.gr

ΑΕΚ: Πάντος, Τάμπας (63’ Λουκάς), Γιαννούτσος, Κοφσανίδης, Γεωργόπουλος, Γεωργαμλής, Ασπρόγιαννης, Λίτσι, Λεπενιώτης (46′ Σπηλιώτης), Τσέλιος, Αντωνίου

Ξάνθη: Σταθάκης, Χασαμόγλου, Παπάζογλου, Βαφειάδης, Παπαδόπουλος, Τσαπάρης, Μελισσόπουλος, Κώστας,  Σαμπανίδης, Καπτέλι, Ιωσηφίδης