Κέρδισε με μία περίοδο υπέρ της!

Το χαίρεται, αλλά δεν εφησυχάζει

Το έργο της ΑΕΚ στο «PAOK Sports Arena» ήταν πολύ δύσκολο εξ αρχής. Αυτό διότι η Ένωση έπαιζε ένα παιχνίδι… τελικό, καθώς σε περίπτωση ήττας η σεζόν θα ολοκληρωνόταν πρόωρα για τους παίκτες του Γιούρι Ζντοβτς.

Φυσικά, αυτό δεν το ήθελε κανείς, κάτι που φάνηκε από τα πρώτα λεπτά του αγώνα,.Οι παίκτες της Βασίλισσας ήταν… ψυχωμένοι, ωστόσο η μεγάλη διαφορά ήρθε στο δεύτερο δεκάλεπτο. Στο καλύτερο της ΑΕΚ σε όλο το παιχνίδι. Κι αυτό διότι το επί μέρους σκορ ήταν 12-29, υπέρ της Βασίλισσας, η οποία έβρισκε λύσεις, επιθετικά, με όποιον τρόπο ήθελε.

Είναι χαρακτηριστικό δε, πως η ΑΕΚ κυριάρχησε πλήρως στο δεύτερο δεκάλεπτο, το οποίο ήταν και το μοναδικό που είχε προβάδισμα στο επί μέρους σκορ. Όταν, όμως, διαχειρίζεσαι σωστά την κατάσταση και η άμυνα είναι αυτή που πρέπει, είναι δεδομένο πως όλα θα πάνε όπως τα θέλει το προπονητικό επιτελείο, αλλά και οι παίκτες…