«Ασφαιρη» 285 λεπτά μετά τον Πέκχαρτ

Ξανά βρήκε επαφή με τα δίχτυα

Δεκαπέντε λεπτά πριν τελειώσει το ματς στο Καυταντζόγλειο στις 20 Φεβρουαρίου, ο Τόμας Πέκχαρτ σκόραρε για το 0-1 της ΑΕΚ επί του Ηρακλή. Τελικά η ΑΕΚ έφυγε από τη Θεσσαλονίκη με την ισοπαλία και με το… τελευταίο εκτός έδρας τέρμα της. Ακολούθησαν τρία παιχνίδια μακριά από το Ολυμπιακό Στάδιο με την Ενωση να μην βρίσκει δίχτυα για 270 λεπτά σε Τρίπολη, Αγρίνιο και Μυτιλήνη.

Και μαζί με την τελευταία νίκη της εκτός έδρας (17 Ιανουαρίου), η ΑΕΚ στο φινάλε της κανονικής περιόδου της Super League στην Λιβαδειά θα ψάξει και ένα γκολ μετά από αρκετό καιρό.