Αποκλεισμός-σοκ για Δώνη στο 94'

Οδυνηρό αποκλεισμό γνώρισε η Αλ Χιλάλ του Γιώργου Δώνη, από το Champions League Ασίας, καθώς ηττήθηκε με σκορ 3-2 από την Αλ Αχλί στο 90+4′, στον επαναληπτικό ημιτελικό.

Το πρώτο παιχνίδι είχε λήξει 1-1 και το γεγονός πως η ομάδα του Έλληνα τεχνικού βρέθηκε να χάνει 2-0 στο πρώτο ημίχρονο, έδειχνε πως όλα είχαν τελειώσει. Ωστόσο, κάνοντας σπουδαία αντεπίθεση, η Αλ Χιλάλ κατάφερε να επιστρέψει, ισοφαρίζοντας το ματς στο 64′!

Όλα έδειχναν πως η πρόκριση θα πάει στα χέρια του Δώνη (στα εκτός έδρας γκολ), ο οποίος θα γινόταν ο πρώτος Έλληνας προπονητής που θα βρισκόταν σε τελικό διεθνούς ποδοσφαιρικής διοργάνωσης στην ιστορία.

Το γκολ του Γουόν Κουόν στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων όμως, στέρησε στον Γιώργο Δώνη τη μεγάλη αυτή ευκαιρία.