Πέρασε ...αέρα η U20 της ΑΕΚ από τη Βέροια

Εικόνες από το Βέροια - ΑΕΚ

Η ομάδα του Στέλιου Μανωλά έδειξε τον …δρόμο στους “μεγάλους” και με πρωταγωνιστή τον Αντώνη Κυριαζή νίκησε τη Βέροια μέσα στην έδρα της με σκορ 4-1. Η ΑΕΚ προηγήθηκε μόλις στο 5ο λεπτό, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με πέναλτι λίγο μετά τη συμπλήρωση 30 λεπτών στο ματς. Οι “κιτρινόμαυροι” έχασαν σημαντικές ευκαιρίες για να πάρουν ξανά το προβάδισμα, κάτι που έγινε στις αρχές του β’ ημιχρόνου. Με δύο ακόμα γκολ στο φινάλε ο Δικέφαλος πήρε επιβλητική νίκη με σκορ 4-1. Εκτός από τα δύο γκολ του Κυριαζή, σκόραραν και οι Γαλανόπουλος, Τζάθας. Με τη νίκη αυτή η ΑΕΚ φιγουράρει πλέον στην κορυφή της βασθμολογίας του πρωταθλήματος νέων.