Λουτσέσκου: «Ο διαιτητής επηρέασε το αποτέλεσμα»

Εξαλλος ο διαιτητής της Ξάνθης μετά το τέλος του αγώνα με τον Ολυμπιακό, με την ακριτική ομάδα να ζητά ένα καθαρό πέναλτι σε χέρι όταν το σκορ ήταν 0-0 στο πρώτο ημίχρονο. Με τη νίκη αυτή ο ΟΣΦΠ παραμένει μόνος πρώτος σε μια έδρα που η ΑΕΚ έχασε δύο βαθμούς.

Για αδικία σε βάρος της Ξάνθης έκανε λόγο ο Ραζβάν Λουτσέσκου, μετά την ήττα της ομάδας του στα Πηγάδια από τον Ολυμπιακό (3-1), αναφέροντας πως ο διαιτητής επηρέασε το αποτέλεσμα.

Αναλυτικά όσα δήλωσε στην κάμερα της NOVA:

«Είναι δύσκολο να αναλύσεις το παιχνίδι και να είσαι ξεκάθαρος, καθώς το αποτέλεσμα επηρεάστηκε από τον διαιτητή. Ήταν καθαρό πέναλτι για εμάς κι αντί να προηγηθούμε, προηγήθηκε ένα λεπτό μετά ο Ολυμπιακός, Δεν ξέρω τι θα μπορούσε να γίνει στο δεύτερο μέρος εάν δινόταν», ανέφερε αρχικά.