ΑΕΚ - Απόλλων Σμύρνης 2-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

ÁÅÊ - ÁÐÏËËÙÍ (FOOTBALL LEAGUE 2014-2015)Μία εβδομάδα μετά το νικηφόρο πέρασμα της ΑΕΚ από το Αίγιο, κόντρα στον Παναιγιάλειο, σήμερα στις 18:00 η Ένωση υποδέχεται τον Απόλλωνα Σμύρνης στο Ολυμπιακό στάδιο και θέλει να διπλασιάσει τις νίκες της στο πρωτάθλημα. Το enwsi.gr βρίσκεται ήδη στο ΟΑΚΑ και θα σας μεταδώσει LIVE, μέσω Web Radio όλη την εξέλιξη της αναμέτρησης σε περιγραφή των Κώστα Τσίλη και Μανώλη Βογιατζάκη. Στο ρεπορτάζ θα είναι ο Τάσος Καπετανάκος και ο Σταύρος Καζαντζόγλου.

Ο Τραϊανός Δέλλας δε μπορεί να υπολογίζει στις υπηρεσίες του τιμωρημένους Αραβίδη, ενώ απουσιάζουν επίσης οι τραυματίες Ανάκογλου και Σοϊλέδης, καθώς και οι ανέτοιμοι Μπρέσεβιτς και Τσεβάς. Σε αντίθεση με το ματς της πρεμιέρας επιστρέφει στην αποστολή και την ενδεκάδα ο Πέτρος Μάνταλος.

Πατήστε το “play” στην παρακάτω οθόνη  και ακούστε την μετάδοση, ενώ διαβάστε γραπτώς την εξέλιξη του αγώνα και σχολιάστε στο τέλος της σελίδας.

Live streaming video by UstreamΔΙΑΒΑΣΤΕ LIVE ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Τέλος αγώνα στο ΟΑΚΑ, η ΑΕΚ γύρισε από το 0-1 του πρώτου ημίχρονου και με τα γκολ των Ντακόλ και Μάνταλου κερδίζει με 2-1 τον αξιόμαχο Απόλλωνα Σμύρνης που έμεινε με δέκα παίκτες στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου.

94′ Τετ α τετ ο Ντακόλ, απέκρουσε ο Κουτσόπουλος

90′ Σουτ του Πλατέλλα η μπάλα άουτ!

Τεσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις

85′ ΓΚΟΛ Ο Μάνταλος ευστοχεί στο πέναλτι και η ΑΕΚ κερδίζει 2-1!!!

84′ Πέναλτι για την ΑΕΚ σε ανατροπή του Κύργια στον Ζόριτς!

79′ Κίτρινη κάρτα στον Ηρακλή

76′ Φάουλ του Μπαρμπόσα, κεφαλιά του Μπακάκη η μπάλα στα χέρια του Κουτσόπουλου

Πλέον αγωνίζεται με τρεις πίσω η ΑΕΚ, και τον Μπακάκη δεξί εξτρέμ με φορ Ντακόλ και Πλατέλλα

75′ Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Γεωργέας αντί του Κολοβέτσιου.

69′ Κίτρινη κάρτα στον Πεταυράκη

68′ Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Ζόριτς στην θέση του Ντούνη

67′ Ο Μπαρμπόσα για τον Μπακάκη από δεξιά, αυτός για τον Μάνταλο που από το ύψος του πέναλτι έστειλε την μπάλα λίγο άουτ!

65′ Η ΑΕΚ έχει πάρει την κατοχή της μπάλας στο γήπεδο και πιέζει

63′ Κίτρινη κάρτα στον Μάνταλο

61′ ΓΚΟΛ Ο Ντακόλ με κεφαλιά σκοράρει και κάνει το 1-1 απέναντι στην άμυνα του Απόλλωνα Σμύρνης μετά απο φάουλ του Μπαρμπόσα!

61′ Κίτρινη κάρτα στον Κυργιάκο

58′ Νέο σουτ του Μάνταλου, η μπάλα στα χέρια του Κουτσόπουλου

57′ Δυνατό σουτ του Πλατέλλα εκτός περιοχής, η μπάλα πάλι άουτ

56′ Πολύ δυνατό σουτ του Μάνταλου, η μπάλα ελάχιστα άουτ!

54′ Δεύτερη αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης, ο Κυριάκος αντί του Γκονζάλες

53′ Κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον και αποβολή!

49′ Νέο δυνατό σουτ του Μπαρμπόσα, η μπάλα μακριά άουτ

47′ Σουτ του Μπαρμπόσα, η μπάλα άουτ

46′ Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο στο ΟΑΚΑ, με τον Απόλλωνα Σμύρνης στην σέντρα

Ημίχρονο στο ΟΑΚΑ, 0-1 το σκορ

45’+ ΓΚΟΛ Ο Γκονζάλες με πέναλτι κάνει το 0-1 στο ΟΑΚΑ

45′ Κίτρινη στον Λαμπρόπουλο και πέναλτι εις βάρος της ΑΕΚ στην ανατροπή Βάντερσον

42′ Kίτρινη κάρτα στον Κορδέρο

41′ Εκτέλεση φάουλ του Μπαρμπόσα, η μπάλα πάνω από το δοκάρι του Κουτσόπουλου

40′ Κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον

38′ Κίτρινη κάρτα στον Χατζηζήση

36′ Σουτ του Ντούνη, η μπάλα στα χέρια του Κουτσόπουλου

24′ Δυσκολεύεται αρκετά η ΑΕΚ αναφορικά με την ανάπτυξη της και τις πλαγιοκοπήσεις

16′ Πρώτο σουτ για την ΑΕΚ, με τον Μπακάκη από δεξιά να σουτάρει αλλά η μπάλα έφυγε λίγο μέτρα αουτ.

11′ Πρώτη αναγκαστική αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης, αντί του ανέτοιμου Σέτι ο Χατζής

8′ Η ΑΕΚ δεν μπορεί να βρει ρυθμό, ο Απόλλωνας στέκεται πολύ καλά απέναντι στην Ένωση.

Στην επίθεση της ΑΕΚ παίζει αριστερά ο Πλατέλλας, δεξιά ο Ντούνης και πίσω από τον Ντακόλ ο Μπαρμπόσα

1′ Ξεκινά ο αγώνας με την ΑΕΚ στην σέντρα

Η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Ανέστης, Μπακάκης, Πεταυράκης, Λαμπρόπουλος, Κολοβέτσιος, Κορδέρο, Μάνταλος, Ντούνης, Μπαρμπόσα, Πλατέλλας, Ντακόλ

Στον πάγκο: Καραγκιολίδης, Γεωργέας, Γροντής, Ρόβας, Σαρρής, Φαγιέ, Ζόριτς. Εκτός αποστολής έμειναν Σβάρνας και Τζανετόπουλος.

Η ενδεκάδα του Απόλλωνα: Κουτσόπουλος, Κύργιας, Χατζηζήσης, Γκόλιας, Κοτσώνης, Ηρακλής, Γκονζάλες, Λαγός, Ανγκούλο, Βάντερσον, Σέτι

Στον πάγκο: Πίτκας, Γεωργίου, Χατζής, Κυριάκος, Καρντόσο, Κυβελίδης, Ντουάρτε

Διαιτητής του αγώνα: Σελίμος, επόπτες: Παλαμίδας-Λάμιας