Λάρισα - ΑΕΚ 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

dounis Μάρκος Ντούνης ΑΕΚΣτις 18:00 η ΑΕΚ αντιμετωπίζει τη Λάρισα στο τελευταίο της φιλικό ματς πριν την έναρξη του πρωταθλήματος και το enwsi.gr βρίσκεται στο AEL FC Arena για να σας μεταδώσει LIVE μέσω Web radio ΟΛΗ την αναμέτρηση. Στην περιγραφή του αγώνα θα είναι ο Κώστας Τσίλης και στο ρεπορτάζ ο Τάσος Καπετανάκος.

Ο Τραϊανός Δέλλας άφησε εκτός αποστολής τους Αραβίδη, Μάνταλο, Μπαρμπόσα, Ανάκογλου, Κολοβέτσιο και Ανέστη καθώς επίσης τον ανέτοιμο Σοϊλέδη και τον τραυματία Μπρέσεβιτς. Ο τεχνικός της ΑΕΚ σκοπεύει να δώσει αγωνιστικό ρυθμό σε ποδοσφαιριστές που μέχρι τώρα δεν έχουν κερδίσει θέση στο βασικό κορμό, ενώ έχει πάρει μαζί του και έξι νεαρούς παίκτες από την ομάδα “Κ20” τους οποίους επίσης αναμένεται να ρίξει στη …μάχη.

Πατήστε το “play” στην παρακάτω οθόνη  και ακούστε την μετάδοση, ενώ διαβάστε γραπτώς την εξέλιξη του αγώνα και σχολιάστε στο τέλος της σελίδας.

Live streaming video by UstreamΔΙΑΒΑΣΤΕ LIVE ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Τέλος αγώνα στο “AEL FC Arena”, ΑΕΛ και ΑΕΚ στο 1-1 χάρη στα γκολ των Βερντού στο 41′ και του Βλαχομήτρου στο 54′.

91′ Κεφαλιά του Δεινόπαπα, μπλοκάρει ο Βούρας.

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις στην Λάρισα.

88′ Σουτ του Τζούνιορ, η μπάλα εύκολα στα χέρια του Βούρα.

83′ Αλλαγές για την ΑΕΛ. Ο Γκούρτσας αντί του Βερντού και ο Δεινόπαπας στην θέση του Τσιλιγκίρη.

81′ Νέα αλλαγή για την Λάρισα, ο Τσεμπερίδης στην θέση του Νεμπεγλέρα.

77′ Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Μπιλά στην θέση του Μάιντζ.

74′ Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Πινδώνης στην θέση του Περίκο.

73′ Δυνατή εκτέλεση φάουλ του Σαρρή, η μπάλα φεύγει πολλά μέτρα άουτ.

72′ Ο Μπακάκης παίζει δεξιά στην άμυνα, ο Τσέλιος δεξιά στην επίθεση και ο Γροντής πίσω από τον Κυριαζή.

71′ Τρεις αλλαγές ακόμη για τον Δέλλα. Γροντής, Μπακάκης και Τσέλιος στις θέσεις των Ζόριτς, Γεωργέα, Ντούνη.

70′ Νέα μεγάλη ευκαιρία με την κεφαλιά του Βλαχομήτρου, την οποία μπλόκαρε ο Αθανασόπουλος.

68′ Κεφαλιά παίκτη της ΑΕΛ, μπλοκάρει σταθερά ο Βούρας.

67′ Φοβερή απόκρουση του Βούρα, σε σουτ του Τζούνιορ εκτός περιοχής!

65′ Ο Κυριαζής πάει στην θέση του φορ, ο Καρβουνίδης στο πλάι του Ρόβα στα χαφ, ενώ ο Γιαννούτσος στο αριστερό άκρο της άμυνας.

64′ Τρεις αλλαγές για τον Δέλλα. Κυριαζής, Καρβουνίδης, Γιαννούτσος στις θέσεις των Κορδέρο, Ντακόλ, Πεταυράκη.

59′ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Βλαχομήτρο! Υπέροχη μπαλιά του Κορδέρο στον Πεταυράκη, ο οποίος σέντραρε και ο Βλαχομήτρος με δυνατό σουτ ανάγκασε τον Αθανασόπουλο να αποκρούσε σε κόρνερ!

58′ Στόπερ ο Τζανετόπουλος στο πλάι του Σαρρή, ενώ ο Ρόβας παίζει κοντά στον Κορδέρο.

57′ Δύο αλλαγές για την ΑΕΚ. Ο Ρόβας αντί του Σβάρνα, ο Τζανετόπουλος αντί του Φαγιέ.

56′ ΓΚΟΛ Η ΑΕΚ ισοφαρίζει μετά το κλέψιμο του Ντούνη, με τον Φαγιέ να πασάρε στον Βλαχομήτρο με ιδανικό πλασέ να κάνει το 1-1!

Ο Βλαχομήτρος παίζει αριστερό εξτρέμ, στην θέση του Τζάθα στο 4-2-3-1.

47′ Μεγάλη ευκαιρία του Ντούνη! Ο Κορδέρο βρίσκει τον Ντούνη, αυτός στο τετ α τετ σουτάρει, αλλά αποκρούει ο Αθανασόπουλος σε κόρνερ!

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στην Λάρισα, με την ΑΕΚ στην σέντρα.

46′ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Βλαχομήτρος στην θέση του Τζάθα. Εκτός και ο Καραγκιολίδης για να μπει ο Βούρας κάτω από τα δοκάρια.

Έτοιμο να ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο στην Λάρισα.

Μέτρια η εικόνα της ΑΕΚ στο γήπεδο, παρότι έχει κάνει φάσεις για γκολ. Ανασταλτικά η Ένωση έχει μεγάλο πρόβλημα με τα χαφ να μην είναι σε καλή μέρα και να προβληματίζουν. Πολλά λάθη ο Κορδέρο που είναι ο παίκτης κλειδί στον άξονα, ενώ ευθύνεται και για το 1-0.

Τέλος ημιχρόνου, η Λάρισα μπροστά στο σκορ με 1-0 από το γκολ του Βερντού. Γενικευμένη ένταση σε πολλά μέρη του γηπέδου και ειδικά κοντά στην εξέδρα των οπαδών της ΑΕΚ.

Έξαλλος ο Ρόβας με τους οπαδούς της Λάρισας που του την έπεσαν! Ζητά απο τους ανθρώπους της ΑΕΚ, προστασία!

Ένταση στο γήπεδο της Λάρισας, οπαδοί της Λάρισας την… έπεσαν στον Ρόβα στο γκολ. Μπήκαν μέσα άνθρωποι της ΑΕΚ να ηρεμήσουν την κατάσταση!

42′ ΓΚΟΛ Μετά απο λάθος του Κορδέρο και αδυναμία του να ακολουθήσει την φάση, ο Βερντού με υπέροχο πλασέ έστειλε την μπάλα στην γωνία του Καραγκιολίδη και έκανε το 1-0

39′ Tετ α τετ για τον Μάιντζ, ο Καραγκιολίδης του άρπαξε την μπάλα απο τα πόδια την στιγμή του πλασέ!

37′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Καλή κυκλοφορία της μπάλας, ο Γεωργέας σέντραρε ιδανικά από δεξιά και ο Ζόριτς με κεφαλιά μόνος του έστειλε την μπάλα άουτ!

35′ Σουτ του Τζάθα εκτός περιοχής, απέκρουσε ο Αθανασόπουλος

Μεγάλα προβλήματα η ΑΕΚ ανασταλτικά στον άξονα και δεξιά στην άμυνα.

28′ Ο Βερντού σουτάρει, πέφτει στην γωνία του και αποκρούει σε κόρνερ ο Καραγκιολίδης.

27′ Ολιγωρία από την άμυνα της ΑΕΚ, ο Καραγκιολίδης με δεύτερη προσπάθεια έδιωξε προ του Τσιλιγγίρη, οι γηπεδούχοι ζητούν πέναλτι! Συνεχίζεται το παιχνίδι.

26′ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία από τον Ντούνη! Ο Κορδέρο τον έβγαλε τετ α τετ, ο Ντούνης απέναντι στον Αθανασόπουλο άργησε και τον έκοψε η αντίπαλη άμυνα!

Ζεστή ατμόσφαιρα στο γήπεδο με συνεχή συνθήματα, έχουν ξεπεράσει τους 3.000 οι φίλαθλοι

20′ Πολύ καλό σουτ του Κορδέρο, η μπάλα λίγο άουτ!

19′ Από δεξιά σέντραρε ο Ντούνης, ο Ντακόλ δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα, στο δεύτερο δοκάρι ο Τζάθας με προβολή σούταρε, απέκρουσε ο Αθανασόπουλος σε κόρνερ!

15′ Σουτ του Ντούνη από δεξιά, αποκρούει ο Αθανασόπουλος. Οφσάιντ σφυρίζει ο διαιτητής τον Ντακόλ για την κίνηση που έκανε στο σουτ.

Πολύ μέτρια εικόνα για την ΑΕΚ, με πολλά λάθη στα χαφ.

12′ Σουτ του Ντακόλ εκτός περιοχής, η μπάλα στα χέρια του Αθανασόπουλου.

8′ Κίτρινη κάρτα στον Κορδέρο για σκληρό μαρκάρισμα.

1′ Η ΑΕΚ παίζει με τον Γεωργέα δεξιά στην άμυνα, αριστερά τον Πεταυράκη, στα στόπερ τους Σβάρνα-Σαρρή, στα χαφ τους Κορδέρο-Φαγιέ, τον Ντούνη δεξιά στην επίθεση, τον Τζάθα αριστερά και τον Ζόριτς πίσω από τον Ντακόλ σε σύστημα 4-2-3-1.

1′ Σέντρα για την Λάρισα

Με τα λευκά η ΑΕΚ, μπλε και κόκκινα για την Λάρισα.

17:55 Περισσότεροι απο 50 οι φίλοι της ΑΕΚ στο πέταλο, περίπου 2.000 βρίσκονται στις εξέδρες του γηπέδου.

17:45 Περίπου 1.500 φίλαθλοι στο “ΑEL FC Arena”, ένα τέταρτο πριν αρχίσει ο φιλικός αγώνας ανάμεσα σε Λάρισα και ΑΕΚ.

17:23 Η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Καραγκιολίδης, Γεωργέας, Πεταυράκης, Σαρρής, Σβάρνας, Κορδέρο, Φαγιέ, Ντούνης, Τζάθας, Ζόριτς, Ντακόλ.

Στον πάγκο της ΑΕΚ: Καραγκιολίδης, Γροντής, Μπακάκης, Ρόβας, Τζανετόπουλος, Γιαννούτσος, Καρβουνίδης, Τσέλιος, Βλαχομήτρος, Κυριαζής.

Η ενδεκάδα της Λάρισας: Αθανασόπουλος, Καρανίκας, Σαρακατσάνος, Δεληζήσης, Κουρτεσιώτης, Νεμπεγλέρας, Τζούνιορ, Μάιντζ, Βερντού, Περίκο, Τσιλιγκίρης.

Στον πάγκο της Λάρισας: Αποστολίδης, Γκούρτσας, Κοντοδήμος, Εσπίν, Τσεμπερίδης, Φόρνερ, Μπίλια, Δεινόπαπας, Μουλόπουλος, Πινδώνης, Μελισσάς.

Διαιτητής του αγώνα ο Τζήλος, επόπτες: Παπαδημητρίου-Αναστασίου

17:18 Η ΑΕΛ βγαίνει για προθέρμανση, ελάχιστος κόσμος αυτή την ώρα στο γήπεδο

17:17 Ο Φώτης Καραγκιολίδης βγήκε για προθέρμανση, ακολουθεί ο Ηλίας Βούρας με τον προπονητή Κώστα Καμπόλη.

17:15 Περίπου 30 φίλοι της ΑΕΚ βρίσκονται αυτή την στιγμή στο πέταλο του γηπέδου

17:10 Μετά από καιρό το AEL FC Arena ανοίγει και πάλι τις πύλες του για έναν ποδοσφαιρικό αγώνα