Μοιραίος ο Σάχα στο ντέρμπι με την Ρίβερ (VIDEO)

Sebastián_Saja_111Ο Σεμπάστιαν Σάχα παραμένει ένας από τους πιο έμπειρους παίκτες της Ράσινγκ. Βρίσκεται στην ομάδα αρκετά χρόνια, ενώ είναι και ο ποδοσφαιριστής που εκτελεί τα πέναλτι. Όπως έγινε και χθες το βράδυ στο ντέρμπι της ομάδας του απέναντι στην Ρίβερ Πλέιτ, εκτός έδρας. Το ρολόι έδειχνε το 3ο λεπτό των καθυστερήσεων και ο Σάχα είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει σε 3-3, δίνοντας έναν ανέλπιστο βαθμό στην Ράσινγκ. Όμως το πέναλτι που εκτέλεσε ο πρώην τερματοφύλακας της ΑΕΚ, δεν βρήκε στόχο. Για την ακρίβεια ο αντίπαλος πορτιέρο Σισιζόλα, έπεσε σωστά στην γωνία του και κράτησε την νίκη για την Ρίβερ. Λίγο αργότερα ο Σάχα δήλωσε στην συνέντευξη τύπου, ότι είναι ο κύριος υπεύθυνος για την ήττα της ομάδας του.