ΑΕΚ - Αιγάλεω 1-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

ΦΩΤΟ από το Κηφισιά - ΑΕΚ

γκολ goalΗ ΑΕΚ υποδέχεται στις 17:00 το Αιγάλεω για την 27η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ εθνικής και το enwsi.gr θα σας μεταδώσει LIVE όλο το παιχνίδι μέσω WEB RADIO.

Στο μικρόφωνο για την περιγραφή θα είναι ο Κώστας Τσίλης, ενώ στο ρεπορτάζ του αγώνα και στην LIVE γραπτή εξέλιξή του οι Σταύρος Καζαντζόγλου, Μανώλης Βογιατζάκης και Τάσος Καπετανάκος. Ακούστε το ματς πατώντας το “play” στην παρακάτω οθόνη και κατά την διάρκεια του αγώνα στείλτε τα σχόλια σας.

Μετά το τέλος της αναμέτρησης μείνετε στο enwsi.gr και δείτε LIVE μέσω WEB TV τα όσα θα πει ο Τραϊανός Δέλλας στη συνέντευξη τύπου.

Live streaming video by Ustream
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΟ LIVE

Τέλος αγώνα στο ΟΑΚΑ, η ΑΕΚ νίκησε με 1-0 χάρη στο γκολ του Ράμα σε μα μέτρια εμφάνιση μπροστά σε 8.000 φιλάθλους.

90′ Απίστευτο τετ α τετ Γροντή με Ρόππα, απέκρουσε ο πορτιέρο του Αιγάλεω!

90′ Φοβερό σουτ του Πλατέλλα, απέκρουσε ο Ρόππας!

89′ Ο Πλατέλλας σούταρε, η μπάλα έφυγε άουτ.

88′ Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Ντούνη, ο οποίος δύο φορές είπε “όχι” σε τετ α τετ των παικτών του Αιγάλεω!

87′ Ευκαιρία με τον Ντακόλ, ο οποίος έκανε την προβολή αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ

84′ Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Παληαρούτας στη θέση του Ράμα

82′ Τρίτη αλλαγή για το Αιγάλεω, ο Πουλάκης στη θέση του Ταμπάκη

82′ Κίτρινη ο Ταμπάκης

80′ Δεύτερη αλλαγή για το Αιγάλεω, ο Μιχαήλ στη θέση του Παυλίδη

78′ Μεγάλη ευκαιρία από τον Ράμα, ο οποίος από κοντά έχασε την ευκαιρία να σκοράρει μια και απέκρουσε ο Ρόππας.

77′ Πρώτη αλλαγή για το Αιγάλεω, ο Σταύρου στη θέση του Τζανετάκου

Ο Ρόβας παίζει πλέον στα στόπερ για να καλύψει το κενό

66′ Αποβολή με δεύτερη κίτρινη στον Τσούπρο, για σκληρό μαρκάρισμα. Με δέκα η ΑΕΚ

66′ Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Γροντής αντί του Μούργκα

64′ Κιτρινη κάρτα στον Τσούπρο

60′ Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Γεωργέας στη θέση του Αργυρίου

54′ Συνδυασμός Ράμα-Ντακόλ, ο τελευταίος έκανε το πλασέ, αλλά μπλόκαρε ο Ρόππας.

50′ ΓΚΟΛ Ο Ράμα σούταρε δυνατά, μετά από ασίστ του Ντακόλ και έκανε το 1-0!

Ξεκίνησε το β’ ημίχρονο.

Τέλος ημιχρόνου στο ΟΑΚΑ, η ΑΕΚ πολύ μέτρια δεν μπορεί να κάνει φάση για γκολ. Έχει μείνει στο 0-0 με το Αιγάλεω.

39′ Κεφαλιά του Τσούπρου, απέκρουσε ο Ρόππας. Εν συνεχεία σούταρε ο Μούργκα, η μπάλα φυγε αρκετά μέτρα αουτ

26′ Σουτ του Μούργκα, η μπάλα άουτ

25′ Λάθος από τον Ράμα, ο οποίος αντί να δώσει πάσα στον ελεύθερο Πλατέλλα σούταρε και έστειλε την μπάλα άουτ

17′ Γυριστό του πεσμένου Ντακόλ από κόρνερ, η μπάλα λίγο άουτ.

Ασταμάτητο τραγούδι στο ΟΑΚΑ από τους χιλιάδες φίλους της ΑΕΚ

14′ Σουτ του Ντακόλ, η μπάλα πολλά μέτρα άουτ πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι

10′ Σουτ του Μαυρομάτη, η μπάλα αρκετά μέτρα άουτ

Περισσότεροι από 8.000 οπαδοί της ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ

1′ Η ΑΕΚ παίζει με Τζανετόπουλο-Τσούπρο στο κέντρο της άμυνας, τον Αργυρίου δεξί μπακ, τον Τσουμάγκα αριστερό μπακ, τους Ρόβα – Ανάκογλου στα χαφ, τον Πλατέλλα δεξιά στην επίθεση, τον Μούργκα αριστερά και τον Ράμα πίσω απο τον Ντακόλ που είναι ο σέντερ φορ στο 4-2-3-1.

Ξεκίνησε το παιχνίδι στο ΟΑΚΑ

Η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Ντούνης κάτω από τα δοκάρια, Αργυρίου δεξί μπακ, Τσουμάγκας αριστερό μπακ, Τζανετόπουλος – Τσούπρο στο κέντρο της άμυνας, Ρόβας – Ανάκογλου στα χαφ, Πλατέλλας δεξί εξτρέμ, Μούργκα αριστερό εξτρέμ και Ράμα πίσω από τον Ντακόλ.

Εκτός αποστολής έμειναν Κορδέρο, Τσουκαλάς και στον πάγκο της ΑΕΚ βρίσκονται οι Γεωργέας, Παληαρούτας, Γροντής, Βούρας, Κέζος, Σταθάκης, Θαναηλάκης.

Η 11άδα του Αιγάλεω: Ρόππας, Παπουτσής, Ταμπάκης, Στριμένος, Ναυπλιώτης, Κουμπούλης, Παυλίδης, Τουρνάς, Παπαναστασίου, Τζανετάκος, Μαυρομάτης. Στον πάγκο οι: Μιχαήλ, Πουλάκης, Σταύρου, Κουρεπίνης, Κουτσοδήμος, Τουρκοχωρίτης, Παυλίδης.

Διαιτητής του αγώνα: Μηλιάδης, επόπτες: Αϊναλής – Παπαναστασίου