Τους "χόρεψε" ο Ντούνης

Ο λόγος που η ΑΕΚ επέμεινε και συμφώνησε από τώρα με τον Ντούνη

ntounisΚορυφαίος και σκόρερ ήταν ο Μάρκος Ντούνης στο φιλικό παιχνίδι του Πανιωνίου με τον Ολυμπιακό στο Καραϊσκάκη. Μπορεί οι “κυανέρυθροι” να ηττήθηκαν με 5-3, αλλά το νέο μεταγραφικό απόκτημα της ΑΕΚ έκλεψε την παράσταση με την συνολική του εμφάνιση και τα δύο γκολ που σημείωσε.

Ο Ντούνης αγωνίστηκε για 80 λεπτά περίπου και πρόλαβε να σκοράρει ένα γκολ με κεφαλιά (63′) και ένα ακόμα με σουτ εκτός περιοχής. Συγκεκριμένα στο 78ο λεπτό έκλεψε την μπάλα, έπαιξε το ένα – δύο με τον Καμπάνταη και την έστειλε στα δίχτυα. Ενώ ήταν αυτός που δημιούργησε το 2ο γκολ του Πανιωνίου, όταν  απο δική του σέντρα ο Καμπάνταης είχε μειώσει προσωρινά σε 3-2.  Ήταν ο κορυφαίος παίκτης του Πανιωνίου, ενώ η εμφάνιση του σχολιάστηκε και απο τους ανθρώπους του Ολυμπιακού.