«Αγκαλιά» με τον τίτλο η ΑΕΚ - Νίκησε (0-2) τον Δούκα στο Δαϊς και έκανε το 2-0 στη σειρά των τελικών!

ΑΕΚ: Ενημέρωση για τα εισιτήρια του τελικού Futsal ανδρών κόντρα στον Δούκα

Η ΑΕΚ χρειάζεται μια ακόμη νίκη για να πανηγυρίσει το πρωτάθλημα futsal

Μια τεράστια νίκη πέτυχε η ανδρική ομάδα futsal της ΑΕΚ που επικράτησε με 2-4 του Δούκα στο «Δαϊς» στην παράταση και έκανε το 2-0 στη σειρά των τελικών του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Άγγελου Εμμανουηλίδη έχοντας και την θερμή συμπαράσταση του κόσμου της τα έδωσε όλα και πήρε μια σπουδαία νίκη που την έφερε «αγκαλιά» με την κατάκτηση του τίτλου. Η «Ένωση» χρειάζεται πλέον μια νίκη για να πανηγυρίσει και μαθηματικά την επιστροφή της την κορυφή του ελληνικού futsal. Η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ το 11’ με τον Παϊς ενώ ο ίδιος παίκτης στο 18’ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Ο Δούκας κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 με αποτέλεσμα να στείλει το ματς στην παράταση. Εκεί ο Γούσης στο πρώτο λεπτό έδωσε ξανά προβάδισμα στην ΑΕΚ για το 2-3 ενώ ο Τροβάτο έγραψε το 2-4 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.