ΑΕΚ: Τα αποτελέσματα των ακαδημιών βόλεϊ

ΑΕΚ: Τα αποτελέσματα των ακαδημιών βόλεϊ αγοριών

Τι έκαναν αυτή την εβδομάδα τα τμήματα των ακαδημιών βόλεϊ της ΑΕΚ

Την ήττα με 3-2 σετ γνώρισε η Κ17 της Ακαδημίας Βόλεϊ Αγοριών της ΑΕΚ από τους Νέους Βύρωνα για την 7η αγωνιστική του Πρωταθλήματος ΕΣΠΑΑΑ.

Στο ντέρμπι της αγωνιστικής, οι «κιτρινόμαυροι» παρουσίασαν πολύ καλό πρόσωπο, τα έδωσαν όλα και θα μπορούσαν να είχαν φύγει και με τη νίκη. Προηγήθηκαν με 0-1 στα σετ, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1, ενώ στο τρίτο σετ απώλεσαν το προβάδισμα στην παράταση, με το σετ να λήγει 26-24. Αντέδρασαν, ισοφάρισαν σε 2-2 σετ, ενώ και το τάι μπρέικ πήγε και αυτό στην παράταση (18-16). Οι «κιτρινόμαυροι» παραμένουν εντός του στόχου πρόκρισης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΑΟ Νέοι Βύρωνος – ΑΕΚ 3-2

Τα σετ: 20-25, 25-18, 26-24, 17-25, 18-16.

Κατηγορία: Κ17.

Επιπλέον μία νίκη και μία ήττα για τα τμήματα της Ακαδημίας Βόλεϊ Κοριτσιών το διήμερο 20-21/04. Συγκεκριμένα, το πρώτο τμήμα της Κ16 επικράτησε με 3-0 σετ εντός έδρας του ΟΠΕ Χαλκίδας για την 7η αγωνιστική του 1ου Ομίλου της ΕΣΠΑΑΑ. Η «Ένωση» έφτασε στο 3-3 το ρεκόρ της, συνεχίζοντας να διεκδικεί την πρόκριση στην επόμενη φάση. Αντίθετα, το δεύτερο τμήμα της Κ16 ηττήθηκε με το ίδιο σκορ από τις Αμαζόνες, για την 7η αγωνιστική του Πρωταθλήματος ΕΣΠΑΑΑ.

ΑΕΚ – ΟΠΕ Χαλκίδας 3-0

Τα σετ: 25-13, 25-23, 27-25.