ΑΕΚ: Ήττα (1-0) από τον ΑΟ Ρέας για την γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου

Εικόνες από τον αγώνα ΑΕΚ - ΑΕΛ

Η ΑΕΚ γνώρισε την ήττα με 1-0 από τον ΑΟ Ρέας στην Κρήτη

Η γυναικεία  ομάδα ποδοσφαίρου της ΑΕΚ γνώρισε την ήττα με 1-0  από τον ΑΟ Ρέας στην Κρήτη στο πρώτο της παιχνίδι με τον Νίκο Κωτσοβό στον πάγκο, για την 10η αγωνιστική της Women’s Football League!

Οι «κιτρινόμαυρες» αν και είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 14ο λεπτό, έπειτα από διαδοχικά λάθη της άμυνας, με σκόρερ την Ελευθερία Δαφέρμου. Η «Ένωση» προσπάθησε να αντιδράσει και να ξεπεράσει την «ψυχρολουσία» από το γρήγορο γκολ που δέχτηκε. Είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, και τις τελικές προσπάθειες, αλλά της έλειψε το γκολ. Στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού, η ΑΕΚ αύξησε την πίεση, αλλά δεν μπόρεσε να πετύχει το γκολ που θα της έδινε τουλάχιστον τον βαθμό της ισοπαλίας.

ΑΟ Ρέα – ΑΕΚ 1-0

Η Ανάλυση του Ολυμπιακός - ΑΕΚ 2-0 από τον Άκη Ζήκο|AEK After 16/05/24 - Στ. Καζαντζόγλου