Μπορούσε τη νίκη η ΑΕΚ Β', έμεινε στο 1-1 με την Λάρισα

Φεύγει με έναν βαθμό από τη Λάρισα η ΑΕΚ Β'

Η ΑΕΚ Β’ φεύγει με τον έναν βαθμό από το AEL FC Arena καθώς έμεινε στο 1-1 με την Λάρισα για την 15η αγωνιστική της Super League 2, σε ένα ματς που θα μπορούσε να πάρει και τη νίκη καθώς είχε το προβάδισμα μέχρι το τελευταίο κομμάτι της αναμέτρησης.

Η ομάδα του Νίκου Κούστα δεν πτοήθηκε από την αντίπαλη έδρα, με τους οπαδούς της Λάρισας να βρίζουν από το πρώτο λεπτό την ΑΕΚ και στο 51ο λεπτό προηγήθηκε με κεφαλιά του Αποστόλη Χριστόπουλου.

Η Ένωση δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί τα αμυντικά κενά της Λάρισας και να πετύχει δεύτερο γκολ και δέχθηκε την ισοφάριση από τον Όγκμποε.

Το 1-1 έμεινε μέχρι τη λήξη της αναμέτρησης, με την ΑΕΚ Β’ να φεύγει με έναν σημαντικό βαθμό από τη Θεσσαλία.

Εγκλήματα της ΑΕΚ στην Τούμπα, έχασε 3-2 | AEK Τalk 28/4/24 -Στ. Καζαντζόγλου (VIDEO)