Άγιαξ - ΑΕΚ 3-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό το παιχνίδι της ΑΕΚ με τον Αγιαξ στην Ολλανδία για το Europa League

Αποστολή στο Άμστερνταμ: Τάσος Καπετανάκος

Το εισιτήριο για το Conference League θα διεκδικήσει η ΑΕΚ απόψε (22:00, COSMOTE SPORT 6 HD, LIVE μετάδοση ENWSI TV), αντιμετωπίζοντας τον Άγιαξ στην έδρα του. Το έργο της Ένωσης μόνο εύκολο δεν είναι, καθώς έχει και σημαντικές απουσίες, ωστόσο υπάρχει πίστη για την επιτυχία έχοντας στο πλευρό της 3.000 τρελούς Ενωσίτες.

Η ΑΕΚ βολεύεται και με την ισοπαλία, ωστόσο ο Ματίας Αλμέιδα ήταν ξεκάθαρος στη χθεσινή συνέντευξη Τύπου πως είναι βαρετό να παίζει κανείς για το Χ τονίζοντας πως η Ένωση κατέφθασε στο Άμστερνταμ και θα επιδιώξει τη νίκη κόντρα στον Άγιαξ. Άλλωστε, αυτό έχει κάνει η Ένωση και στα πέντε ματς του ομίλου παίζοντας είτε εντός είτε εκτός τόσο με τον αποψινό αντίπαλο της όσο και με την Μπράιτον και τη Μαρσέιγ.