Επιστροφή στις νίκες για την ΑΕΚ - Επικράτησε με 2-0 της Ολυμπιάδας με γκολ της Μπριάνα!

Εικόνες από το Αστέρας Τρίπολης - ΑΕΚ

Με δύο γκολ της Μπριάνα η ΑΕΚ επικράτησε με 2-0 της Ολυμπιάδας Υμηττού

Επιστροφή στις νίκες για την γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου της ΑΕΚ που επικράτησε με 2-0 της Ολυμπιάδας Υμηττού, εκτός έδρας, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Οι δύο εβδομάδες διακοπής φάνηκε πως δεν επηρέασαν αγωνιστικά την ομάδα η οποία φρόντισε να αφήσει πίσω της την ήττα από τον ΠΑΟΚ την προηγούμενη αγωνιστική. Μεγάλη πρωταγωνίστρια για την ομάδα του Νίκου Γκαλίτσιου η Αντωνία Μπριάνα που πέτυχε και τα δύο τέρματα.

Συγκεκριμένα οι «κιτρινόμαυρες» κατάφεραν να «κλειδώσουν» από νωρίς τη νίκη. Στο 29ο λεπτό η επιθετικός της ΑΕΚ, Αντωνία Μπριάνα άνοιξε το σκορ, ενώ στο 43’ διπλασίασε τα προσωπικά της τέρματα. Η ΑΕΚ είχε τον έλεγχο κατά τη διάρκεια του αγώνα και δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα. Στο δεύτερο ημίχρονο είχε ευκαιρίες για να πετύχει κι άλλο γκολ, ωστόσο το 2-0 υπέρ της παρέμεινε.

Ολυμπιάδα Υμηττού – ΑΕΚ 0-2

Η Ανάλυση του Ολυμπιακός - ΑΕΚ 2-0 από τον Άκη Ζήκο|AEK After 16/05/24 - Στ. Καζαντζόγλου