Έρικ Τεν Χαγκ: «Αυτά τα παιχνίδια δίνουν καύσιμο στα αποδυτήρια»

Κοιτάζει τον Ντισασί η Γιουνάιτεντ

Ο Έρικ Τεν Χαγκ μετά τη νίκη της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επί της Μπρέντφορντ στις καθυστερήσεις δήλωσε ότι « αυτά τα παιχνίδια δίνουν καύσιμο στα αποδυτήρια».

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ γλύτωσε την Τρίτη διαδοχική της εντός έδρας ήττα, με πρωταγωνιστή τον Σκοτ ΜακΤόμινεϊ. Η ομάδα του Έρικ Τεν Χαγκ κυνηγούσε το σκορ μετά το γκολ του Ματίας Τζένσεν στο πρώτο ημίχρονο, πριν μπει στο παιχνίδι ο ΜακΤόμινεϊ και με δύο δικά του προσωπικά γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα με την Μπρέντφορντ κάνοντας το 2-1.

«Αυτά τα παιχνίδια δίνουν καύσιμο στα αποδυτήρια», είπε ο προπονητής των «Κόκκινων Διαβόλων» Έρικ Τεν Χαγκ μετά το τέλος του ματς.

«Ξέρουν πόσο μακριά πρέπει να φτάσουν για να πάρουν αποτελέσματα. Δεν μπορεί να είναι εύκολο. Στο ποδόσφαιρο ή τους τρως ή σε τρώνε.

Πάρα πολλές φορές στο πρώτο μισό αυτής της σεζόν μας έφαγαν αντίπαλοι που πεινάνε περισσότερο. Αυτό δεν μπορεί να συνεχιστεί.

Κάθε παίκτης πρέπει να το δείχνει αυτό, σε κάθε δευτερόλεπτο που βρίσκεται στο γήπεδο. Αυτή είναι η απαίτηση, το πρότυπο, όταν το κάνεις αυτό, είδαμε την περασμένη σεζόν έχεις μια αποφασιστική ομάδα.

Δεν ήμασταν πάντα αποφασισμένοι σε κάθε περίσταση στα παιχνίδια, και το πληρώνεις. Αυτό πρέπει να αλλάξει».

Πάνος Λούπος: Όλοι στην ΑΕΚ πρέπει να δουν τι έφταιξε και δεν πήγε καλά η σεζόν