Η Λετονία του Λούκα Μπάνκι σόκαρε την Ισπανία

Η ομάδα του Λούκα Μπάνκι χάρη στην εκπληκτική τέταρτη περίοδο, έκανε την ανατροπή και έριξε στο καναβάτσο την Ισπανία επικρατώντας με 74-69

Η μαχητική Λετονία του Λούκα Μπάνκι με μια εκπληκτική εμφάνιση έριξε στο καναβάτσο την Ισπανία και την κέρδισε 74-69.

Με την νίκη αυτή έβαλε φωτιά στον όμιλο και αναπτέρωσε της ελπίδες της για πρόκριση στην επόμενη φάση.  Ο Ντέινις Μπερτάνς ήταν καθοριστικός στο 4ο δεκάλεπτο με 16 πόντους και 3 ριμπάουντ, ενώ ο Ζόρικς ήταν αυτός που με δυο τριποντά του έβαλε μπροστά την Λετονία 3 λεπτά πριν το τέλος, μετρώντας 11 πόντους με 2/4 τρίποντα.

Για την Ισπανία που βρισκόταν μπροστά στο σκορ με 12 πόντους στην τρίτη περίοδο ξεχώρισε ο Ουίλι Ερνανγκόμεθ με 14 πόντους και 4 ριμπάουντ. Καλή εμφάνιση πραγματοποίησε και ο Χουάντσο Ερνανγκόμεθ με 9 πόντους και 5 ριμπάουντ.

Πάνος Λούπος: Ψυχραιμία και για την... καρδιά μας το βράδυ της Κυριακής