ΑΕΚ – Πανσερραϊκός: «Παγωμένη» η άμυνα, εύκολο 0-1 ο Άλεξιτς στο 1ο λεπτό! (VIDEO)

Δείτε το γκολ του Πανσερραϊκού στην ΑΕΚ στο πρώτο λεπτό του αγώνα

Χειρότερα δεν θα μπορούσε να ξεκινήσει ο αγώνας της ΑΕΚ με τον Πανσερραϊκό καθώς η Ένωση δέχθηκε γκολ στο πρώτο λεπτό, έχοντας μάλιστα δεχθεί ακόμα μια κλασική ευκαιρία «καρμπόν» λίγο νωρίτερα.

Ο Πανσερραϊκός πήρε το προβάδισμα το σκορ πριν τη συμπλήρωση του πρώτου λεπτού. Ο Πηλέας έκανε τη σέντρα από αριστερά και ο Άλεξιτς με κεφαλιά στην καρδιά της άμυνας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Δευτερόλεπτα νωρίτερα ο Ματίας Τόμας από κοντά εκτέλεσε με τη μια προς την εστία, όμως ο Αθανασιάδης τον σταμάτησε σε ίδια φάση.

Δείτε το γκολ:

ENWSI TV: Tο ΑΕΚ talk για το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό με Καζαντζόγλου και Τσίλη (VIDEO)