Πάολο Φερνάντες: Είχε κάνει την ίδια ντρίμπλα και στο Βόλος - Άρης (VIDEO)

Η μαγική ντρίμπλα του Πάολο Φερνάντες στον τελικό με τον ΠΑΟΚ ήταν κόπια αυτής στο ματς του Βόλου με τον Άρη

Ο άσος της ΑΕΚ, Πάολο Φερνάντες χάρισε μία μοναδική στιγμή στον τελικό με τον ΠΑΟΚ σφραγίζοντας τη νίκη της Ένωσης με 2-0.

Με μία μαγική ντρίμπλα και άψογο πλασέ από δύσκολη γωνία έκανε το 2-0 στο 91ο λεπτό του αγώνα με τον ΠΑΟΚ στο Πανθεσσαλικό βάζοντας το κερασάκι στην τούρτα μιας αξέχαστης σεζόν για την ΑΕΚ.

Και, όμως, δεν έκανε για πρώτη φορά αυτή τη ντρίμπλα. Ο Ισπανός μεσοεπιθετικός το είχε ξανακάνει με τον Βόλο. Ήταν 2 Οκτωβρίου στην αναμέτρηση με τον Άρη στο ίδιο γήπεδο. Στο 48ο λεπτό και με το σκορ-τότε-ήδη στο 2-0, άδειασε με ίδια ντρίμπλα τον Ενκουλού και σέρβιρε στον Μεθκίδα, που σκόραρε, αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Σταμάτης Βούλγαρης: Ο ευτυχισμένος Ματίας και η κιτρινόμαυρη υπεροχή