Φέγενορντ - Άγιαξ: Άνοιξαν το κεφάλι του Κλάασεν οι οπαδοί των γηπεδούχων!

Φοβερά πράγματα στον ημιτελικό του Κυπέλλου Ολλανδίας, Φέγενορντ – Άγιαξ με οπαδούς των γηπεδούχων να πετούν αντικείμενα και να ανοίγουν το κεφάλι του Κλάασεν των φιλοξενούμενων.

Το Φέγενορντ – Άγιαξ, λοιπόν, διακόπηκε προσωπινά στο 63ο λεπτό της αναμέτρησης, καθώς ο Ντάβι Κλάασεν δέχθηκε αντικείμενο στο κεφάλι κατά τη διάρκεια του πανηγυρισμού του και αιμορραγούσε.

Συγκεκριμένα σε εκείνο το χρονικό σημείο, ο Ντάβι Κλάσεν σκόραρε, δίνοντας το προβάδισμα στον “Αίαντα” με 2-1 και πήγε να πανηγυρίσει το γκολ του. Ωστόσο, δέχθηκε από την εξέδρα ένα αντικείμενο στο κεφάλι, με αποτέλεσμα να τραυματιστεί και να ξεκινήσει να αιμορραγεί.

Ο διαιτητής διέκοψε το παιχνίδι και έστειλε τους παίκτες στα αποδυτήρια με το ματς να συνεχίζεται έπειτα από 30 λεπτά.

Πάνος Λούπος: Ψυχραιμία και για την... καρδιά μας το βράδυ της Κυριακής