Τεράστια νίκη (3-2) επί του Πανερυθραϊκού για την ΑΕΚ - Εξασφάλισε το χάλκινο μετάλλιο και ελπίζει στο ασημένιο!

Εθνικός Αλεξανδρούπολης - ΑΕΚ 3-1 ΣΕΤ (ΤΕΛΙΚΟ)

Μεγάλη νίκη με ανατροπή για την Κ21 βόλεϊ της ΑΕΚ που επικράτησε με 3-2 σετ του Πανερυθραϊκού και εξασφάλισε το χάλκινο μετάλλιο

Η Κ21 βόλεϊ της ΑΕΚ πραγματοποιώντας συγκλονιστική εμφάνιση κατάφερε να πάρει τη νίκη με 3-2 σετ επί του Πανερυθραϊκού για την 3η και τελευταία αγωνιστική της τελικής φάσης του Πανελλήνιου πρωταθλήματος.

Η «Ένωση» παρότι βρέθηκε να χάνει με 2-1 σετ, δεν το έβαλε κάτω και δείχνοντας τεράστια ψυχικά αποθέματα έφτασε στη νίκη που της χάρισε σίγουρα το χάλκινο μετάλλιο ενώ περιμένει και το αποτέλεσμα του αγώνα Εθνικός- Πήγασος για να δει αν θα τερματίσει δεύτερη. Σε περίπτωση ήττας του Πήγασου με καθαρό σκορ, τότε η ΑΕΚ θα κατακτήσει το ασημένιο μετάλλιο.

Τα σετ: 25-21, 21-25, 23-25, 25-23, 15-13

Α.Ε.Κ. (Γιώργος Μάντζιος): Καούνης, Καβαρινός, Κονίδης, Μλαντζιος, Σκίκος, Χαλίλης / Φωλιάς (λ), Καμαρινόπουλος (λ), Οικονόμου.

Α.Σ. ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Γιώργος Ουτζής): Καρύκας, Φωλιάς, Μπάος, Ταραμίγκος, Καλλιμάνης Ε., Αδρακτάς / Σουσούνης (λ), Φουμάκης (λ), Καλλιμάνης Α., Κελεπούρης, Μωραΐτης, Ρέππας.