Ουτρέχτη: Όρθια με δύο ασίστ του Δουβίκα στη Ναϊμέγκεν

Με δύο ασίστ του Δουβίκα ήρθε ισόπαλη η Ουτρέχτη με σκορ 2-2 κόντρα στη Ναϊμέγκεν

Από δύο ασίστ του Τάσου Δουβίκα-πρώτου σκόρερ στην Eredivisie με 12 γκολ- προήλθαν τα γκολ με τα οποία η Ουτρέχτη κατάφερε να μείνει όρθια στην εκτός έδρας αναμέτρησή της με τη Ναϊμέγκεν (2-2) για την 25η αγωνιστική.

Ο Ντιμάτα (31′ και 48′) έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην οικοδέσποινα στο πρώτο ημίχρονο, πριν η Ουτρέχτη  στην επανάληψη μειώσει πρώτα (63) με τον Μποστ και ισοφαρίσει τέσσερα λεπτά αργότερα (67′) με τον Μπουσάιντ.

Εκτός από τον Δουβίκα, σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης αγωνίστηκε επίσης  με την Ουτρέχτη και ο Έλληνας τερματοφύλακας Βασίλης Μπάρκας.

Σταμάτης Βούλγαρης: Ο ευτυχισμένος Ματίας και η κιτρινόμαυρη υπεροχή