Πρωταθλητής Ευρώπης ο Μίλτος Τεντόγλου!

Με άλμα στα 8.30μ. με το «καλημέρα» ο Μίλτος Τεντόγλου κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα κλειστού στίβου της Κωνσταντινούπολης

Η… συνήθεια που έγινε λατρεία! Με άλμα στα 8.30μ. με το «καλημέρα» ο Μίλτος Τεντόγλου κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα κλειστού στίβου της Κωνσταντινούπολης, όπως είχε κάνει και στα δύο προηγούμενα στη Γλασκώβη και στο Τορούν.

Το πρωινό ξύπνημα δεν επηρέασε καθόλου τον «χρυσό» Ολυμπιονίκη, Μίλτο Τεντόγλου, ο οποίος δεν είχε κανένα πρόβλημα να μπει στον τελικό του άλματος εις μήκος. Με άλμα 8.30 μέτρα στην πρώτη προσπάθειά του κατάφερε να πάρει το χρυσό μετάλλιο

Ο αθλητής του Γιώργου Πομάσκι έχει πει πως δεν του αρέσουν οι πρωινοί αγώνες, αλλά ήταν αδύνατο να χάσει αυτή την πρωτιά.

Με αυτό το χρυσό μετάλλιο, ο Τεντόγλου είναι πια ο μοναδικός αθλητής στο άλμα εις μήκος με τρία συνεχόμενα χρυσά σε Ευρωπαϊκά κλειστού στίβου.

Η Ανάλυση του Άρης-ΑΕΚ 1-2 από τον Άκη Ζήκο | AEK After 22/04/24 (VIDEO)