Παρί - Μπάγερν: Ο Μπαπέ έστειλε δύο φορές τη μπάλα στα δίχτυα αλλά δεν τα χάρηκε λόγω οφσάιντ (ΦΩΤΟ)

Ο Μπαπέ σκόραρε δύο φορές, αλλά δεν τα χάρηκε λόγω οφσάιντ

Ο Κιλιάν Μπαπέ μπήκε αλλαγή στο 57ο λεπτό και κατάφερε να στείλει δύο φορές τη μπάλα στα δίχτυα της Μπάγερν, όμως σε καμία περίπτωση δεν πανηγύρισε, με τα γκολ του να ακυρώνονται λόγω οφσάιντ.

Η Παρί βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο απέναντι στην Μπάγερν στο 53ο λεπτό από το γκολ του Κομάν και ο Γκαλτιέ δεν είχε άλλη επιλογή από το να ρίξει στο ματς τον Κιλιάν Εμπαπέ, ο οποίος επέστρεψε στη δράση μετά από τον τραυματισμό του.

Το εντυπωσιακό είναι πως ο Γάλλος διεθνής φορ μπόρεσε στο μικρό διάστημα που αγωνίστηκε να κάνει άνω-κάτω την άμυνα των Βαυαρών, όμως παρότι βρήκε δύο φορές το δρόμο προς τα δίχτυα, δεν πανηγύρισε σε καμία περίπτωση.

Στο πρώτο του γκολ στο 74′, ήταν σε θέση οφσάιντ όταν νίκησε τον Ζόμερ μέσα από τη μικρή περιοχή και ο βοηθός διαιτητή σήκωσε αμέσως το σημαιάκι ενώ οκτώ λεπτά αργότερα το γκολ του δεν μέτρησε αφού ήταν σε θέση οφσάιντ ο Νούνο Μέντες στην αρχή της φάσης όπως έδειξε το VAR.

Δείτε τις φωτογραφίες:

Παρί - Μπάγερν: Ο Εμπαπέ έστειλε δύο φορές τη μπάλα στα δίχτυα αλλά δεν τα χάρηκε λόγω οφσάιντ

Εγκλήματα της ΑΕΚ στην Τούμπα, έχασε 3-2 | AEK Τalk 28/4/24 -Στ. Καζαντζόγλου (VIDEO)