ΑΕΚ: Ανώτερη η Κ15 που κέρδισε (1-0) τον Ολυμπιακό

Η Κ15 της ΑΕΚ έδειξε τα... δόντια της

Τη νίκη (1-0) κόντρα στον Ολυμπιακό πανηγύρισε η Κ15 της ΑΕΚ.

Η ομάδα του Φώτη Παπαπαναγή πήρε τη νίκη σε εντός έδρας αγώνα για την 9η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ15 της Super League 2022-23 που πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Στάδιο Γαλατσίου.

Το ημίχρονο έληξε με 1-0 με το γκολ που πέτυχε ο Ηλίας Παπαδημητρίου στο τελευταίο λεπτό (40′) με σουτ έξω από την περιοχή. Στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός πίεσε για την ισοφάριση και δημιούργησε ευκαιρίες, όμως η άμυνα της ΑΕΚ και ο τερματοφύλακας Μωυσίδης ανταποκρίθηκαν απόλυτα.

ΑΕΚ (Φώτης Παπαπαναγής): Μωυσίδης, Λιγάτος, Γεωργίου (66′ Σαββίδης) Δελαπόρτας, Στούμπος, Μαρτόπουλος, Μάνος, Λάμπρου (22′ Στεφανίδης) Παπαδημητρίου (66′ Νίτσος) Φασφαλής (41′ Αγκαλίου) Τσουραμάνης (57′ Μανώλης).

AEK Basket Queen by Betsson: Η επικαιρότητα της ΑΕΚ με καλεσμένο τον Μ. Γκέκο