Περίπατος με σούπερ Γιάννη για τους Μπάκς κόντρα στους Γουόριορς! (VIDEO)

Επιβλητικός ο Έλληνας σούπερ σταρ στο ντέρμπι με τους Γουόριορς

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν επιβλητιός στο ντέρμπι των Μιλγουόκι Μπάκς κόντρα στους Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς, ολοκληρώνοντας την αναμέτρηση με 30 πόντους, μετατρέποντάς την σε… περίπατο (128-111).

Ο Έλληνας σούπερ σταρ ολοκλήρωσε την αναμέτρηση έχοντας 30 πόντους, 12 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 1 κλέψιμο, 1 μπλοκ και 4 λάθη σε 29 λεπτά συμμετοχής, με 8/20 δίποντα, 11/17 βολές και 1/6 τρίποντα.

Τα «Ελάφια», έδειξαν από νωρίς τις άγριες διαθέσεις τους όταν προηγήθηκαν στο πρώτο δωδεκάλεπτο με 11 πόντους (38-27), ενώ συνέχισαν με τον ίδιο ρυθμό και στην δεύτερη περίοδο, αυξάνοντας το προβάδισμα τους στους 12 (64-52).

Οι Μπάκς, συνέχισαν τον… χαβά τους και στο δεύτερο ημίχρονο, βλέποντας τους Γουόριορς να μην μπορούν να αντιδράσουν,με τους περσινούς πρωταθλητές του NBA, να αναλώνονται σε διαμαρτυρίες προς τους διαιτητές.

Στα τελευταία λεπτά τους ματς οι προπονητές των δύο ομάδων έριξαν στο παρκέ την second unit, αφού το ματς είχε κριθεί, με τους Μπακς να πανηγυρίζουν την 20η νίκη της σεζόν (20-7 το ρεκόρ τους).

Τα δωδεκάλεπτα: 38-27, 64-52, 95-77, 128-111

Σταμάτης Βούλγαρης: Τα «ρεπορτάζ» που ξεφτιλίστηκαν σε χρόνο dt