«Όργια» Γιάννη κόντρα στο Ορλάντο και σπουδαίο διπλό για τους Μπάκς! (VIDEO)

Ακόμα μια γεμάτη εμφάνιση από τον Έλληνα σταρ του Μιλγουόκι

Ακόμα μια γεμάτη εμφάνιση από τον Γιάννη Αντετοκούνμπο μέσα στο Ορλάντο, όπου οδήγησε τους Μπάκς σε ένα σπουδαίο διπλό με 109-102.

Ο Έλληνας σούπερ σταρ, ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 34 πόντους, 13 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 μπλοκ σε 33 λεπτά συμμετοχής, με 10\16 δίποντα, 2\4 τρίποντα και 8\11 βολές, κάνοντας ακόμα ένα double-double στην φετινή σεζόν.

Τα «ελάφια» μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση και πήραν από πολύ νωρίς κεφάλι στο σκορ καθώς έκλεισαν το πρώτο δωδεκάλεπτο στο +9 (21-30). Ωστόσο, συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και στην δεύτερη περίοδο πηγαίνοντας στα αποδυτήρια στο +11 (45-56).

Οι Μπακς είχαν τον πλήρη έλεγχο και στο τρίτο δωδεκάλεπτο, αυξάνοντας την διαφορά τους στο +16 (72-88), όμως στην τέταρτη περίοδο το Ορλάντο επιχείρησε την αντεπίθεσή του και κατάφερε να κάνει θρίλερ τα τελευταία λεπτά μειώνοντας σε 101-97, δύο λεπτά πριν την λήξη.

Όμως κάπου εκεί «μίλησε» η τεράστια ποιότητα του Γιάννη Αντετοκούνμπο , με τον Έλληνα σούπερ σταρ να σημειώνει πέντε πόντους στο φινάλε δίνοντας ξανά προβάδισμα… ασφαλείας στα «Ελάφια», που έφτασαν στο τελικό 106-99, πανηγυρίζοντας την 17η νίκη της σεζόν (17-6 το ρεκόρ τους).

Ο Τζρου Χόλιντεϊ με 17 πόντους, 8 ριμπάουντ και 10 ασίστ, άγγιξε το triple double, συνθέτοντας για ακόμη μια φορά ανίκητο δίδυμο με τον Γιάννη, ενώ από την πλευρά των Μάτζικ, που γνώρισαν την 20η ήττα τους (5-20 το ρεκόρ), ξεχώρισε ο Φραντς Βάγκνερ με 25 πόντους, 6 ριμπάουντ και ο Πάολο Μπανκέρο με 20 πόντους, 12 ριμπάουντ και 7 ασίστ.

Τα δωδεκάλεπτα: 21-30, 45-56, 72-88, 109-102