ΑΕΚ: Σαρωτική η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου, συνέτριψε με 10-0 των ΑΟ Χανίων

Η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου της ΑΕΚ έκανε το δύο στα δύο στο πρωτάθλημα

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις της η γυναικεία ομάδα Ποδοσφαίρου της ΑΕΚ, καθώς επικράτησε με 10-0 του ΑΟ Χανίων για την 2η αγωνιστική του 3ου Ομίλου της Β’ Εθνικής.

Η ομάδα του Νίκου Γκαλίτσιου έκανε ό,τι ήθελε στο γήπεδο και έφτασε με άνεση στη νίκη, σημειώνοντας μάλιστα 10 τέρματα, εν μέσω αποθέωσης από το φίλαθλο κοινό που βρέθηκε στο «Γ. Παθιακάκης». Η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ με την Μπούτλα στο 10′, ενώ τρία λεπτά αργότερα η Στεφάτου σημείωσε το 2-0. Πριν τελειώσει το ημίχρονο η «Ένωση» σημείωσε ακόμα 4 γκολ, με τις Βασιλακοπούλου, Μπαλντίδη (2) και Νίκα.

Όμοια ήταν η εικόνα και στο β’ μέρος με τις «κιτρινόμαυρες» να παίζουν πολύ όμορφο ποδόσφαιρο και να κατακτούν τελικώς το τρίποντο με 10-0.

ΑΕΚ – ΑΟ Χανιά 10-0

Σκόρερς: Μπούτλα (2), Στεφάτου, Βασιλακοπούλου, Μπαλντίδη (3), Νίκα, Μπαρτζακλή, Γιαζαντζίδη.

Η Ανάλυση του Άρης-ΑΕΚ 1-2 από τον Άκη Ζήκο | AEK After 22/04/24 (VIDEO)