ΑΕΚ Κ15: Ισοπαλία 1-1 στην Τρίπολη με τον Αστέρα

Η ομάδα Κ15 της ΑΕΚ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την αντίστοιχη του Αστέρα Τρίπολης

Η ομάδα Κ15 της ΑΕΚ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την αντίστοιχη του Αστέρα Τρίπολης στον αγώνα για την 7η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ15 της Super League 2022-23 που πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις της ομάδας της Αρκαδίας.

Η ΑΕΚ προηγήθηκε μόλις στο 3ο λεπτό του αγώνα με γκολ του Λάμπρου που έκλεψε την μπάλα, πέρασε και τον τερματοφύλακα και πλάσαρε στην ανυπεράσπιστη εστία.

Στο δεύτερο 40λεπτο οι γηπεδούχοι πίεσαν για την ισοφάριση και κατάφεραν να φτάσουν σε αυτήν στο 71ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χριστοπούλου.

ΑΕΚ (Φώτης Παπαπαναγής): Ιωάννου, Λιγάτος, Στούμπος, Μάνος, Φασφαλής (54′ Τσουραμάνης-72′ Δελαπόρτας) Μανώλης (41′ Πικέας-72′ Νίτσος) Λάμπρου, Γεωργίου, Μαρτόπουλος, Μούρτζινος, Ευκαρπίδης (41′ Στεφανίδης)

AEK Basket Queen by Betsson: Η επικαιρότητα της ΑΕΚ με καλεσμένο τον Μ. Γκέκο