Καντζούρης: «Χάσαμε την ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο που παίξαμε θετικά - Πρέπει να ανασυνταχθούμε»

Όσα είπε ο Ηλίας Καντζούρης μετά την ήττα της ΑΕΚ από τη Βόννη

Με καταστροφική τρίτη περίοδο η ΑΕΚ έχασε 80-72 από τη Βόννη με τον Ηλία Καντζούρη να στέκεται στην εμφάνιση του πρώτου μέρους και να τονίζει ότι η ομάδα πρέπει να ανασυνταχθεί ενόψει της συνέχειας.

Όσα ανέφερε ο Ηλίας Καντζούρης:

«Συγχαρητήρια στη Βόννη άξιζε τη νίκη. Χάσαμε την ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο που παίξαμε θετικά. Κάναμε κάποια λάθη από έλλειψη συγκέντρωσης. Στην έναρξη της τρίτης περιόδου είχαμε κακή εκτέλεση στην επίθεση και αυτό μας κόστισε.

Σε γενική εικόνα δεν ήμασταν σε θέση να ματσάρουμε την ενέργεια της Βόννης. Πήραν περισσότερα ριμπάουντ και είχαν περισσότερες κατοχές. Αυτό λέει πολλά. Τώρα έχουμε έναν δρόμο μπροστά μας. Πρέπει να ανασυνταχτούμε γιατί έρχονται δύσκολα παιχνίδια για την ομάδα μας».

Σταμάτης Βούλγαρης: Ο ευτυχισμένος Ματίας και η κιτρινόμαυρη υπεροχή