ΑΕΚ: Οι πανηγυρισμοί της γυναικείας ομάδας ποδοσφαίρου για την πρώτη νίκη στην Β' Εθνική (VIDEO)

Η ΑΕΚ ξεκίνησε με το ...δεξί τις υποχρεώσεις της στην Β' Εθνική

Ιστορική νίκη για την γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου της ΑΕΚ η οποία επικράτησε με 5-0 των Νέων Εργοτέλη για την 1η αγωνιστική του Γ’ Ομίλου της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ποδοσφαίρου Γυναικών!

Η ομάδα του Νίκο Γκαλίτσιου δεν αντιμετώπισε καμία δυσκολία, είχε τον πλήρη έλεγχο της αναμέτρησης και έφτασε στην εύκολη και ευρεία νίκη, μπαίνοντας με το «δεξί» στο Πρωτάθλημα.

Η ΑΕΚ «καθάρισε» την υπόθεση νίκη από τα πρώτα κιόλας λεπτά, με τέρματα της Χριστοφορίδη και Νίκα. Πριν βγει το ημίχρονο, οι δύο σκόρερς πρόσθεσαν από ακόμα ένα γκολ η καθεμία, διαμορφώνοντας το 0-4 του πρώτου μέρους. Στο β’ ημίχρονο, οι «κιτρινόμαυρες» συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό, με το τελικό 5-0 να σημειώνεται από την Κόλλια.

Νέοι Εργοτέλη – ΑΕΚ 0-5
Σκόρερς: Χριστοφορίδη (2), Νίκα (2), Κόλλια.

Δείτε το βίντεο με τους πανηγυρισμούς της ΑΕΚ για την πρώτη νίκη στην κατηγορία: