Με τα χίλια ζόρια ο Ολυμπιακός κέρδισε (0-1) τον Λεβαδειακό

Ο Ολυμπιακός πήρε τη νίκη με 0-1 κόντρα στον Λεβαδειακό, ο οποίος τον ζόρισε αρκετά και λίγο έλειψε να του κόψει βαθμούς.

Η ομάδα του Μίτσελ προηγήθηκε με τον Ανδρούτσο στο 40ο λεπτό της αναμέτρησης και πήγε στα αποδυτήρια με το 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Λεβαδειακός έγινε πιο επιθετικός με το καλημέρα. Στο 48΄, ο Νίκας έκανε το γύρισμα, αλλά ο Πασχαλάκης έδειξε τα αντανακλαστικά του διώχνοντας σε κόρνερ. Το παιχνίδι απέκτησε γρήγορο ρυθμό, με τους Βοιωτούς να απειλούν ξανά σε δύο περιπτώσεις.

Ο Λεβαδειακός δεν κατάφερε να βρει γκολ ισοφάρισης και το 0-1 έμεινε μέχρι τέλους.