Δεν... μπορεί με ξένους διαιτητές ο Ολυμπιακός - Σερί 15 αγώνων χωρίς νίκη!

Δεν του... βγαίνει με ξένους διαιτητές του Ολυμπιακού

Και το σερί… συνεχίζεται. Οι Πειραιώτες έφτασαν μία ανάσα από το διπλό στη Λεωφόρο, αλλά πλήρωσαν την απερισκεψία του Άβιλα με το χτύπημα στον Ιωαννίδη στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο διαιτητής Κέλετ καταλόγισε σωστά το πέναλτι που εκτέλεσε στο… 102 ο Σπόραρ και κάπως έτσι γράφτηκε η ιστορία του ντέρμπι Παναθηναϊκού-Ολυμπιακού (1-1).

Τρίτο φετινό εγχώριο παιχνίδι για τους Ερυθρόλευκους με ξένο διαιτητή, ακόμα μία φορά που δεν καταφέρνουν να γευτούν τη χαρά της νίκης. Είχαν προηγηθεί η εντός έδρας ήττα από τον ΠΑΟΚ (1-2), παιχνίδι μάλιστα που ο Τρεϊμάνις δεν έδωσε καταφανέστατο πέναλτι υπέρ του Δικεφάλου, το οποίο είχε υποδείξει σε πρώτο χρόνο αλλά πήρε πίσω μετά από παρέμβαση του VAR.

Πατήστε εδώ για να δείτε τη συνέχεια του κειμένου

ΑΕΚ Talk: Το πρωτάθλημα χάθηκε για την ΑΕΚ, ο πρώτος απολογισμός με τον Σταύρο Καζαντζόγλου