ΑΕΚ: Τι έκανε πέρσι με τον ΠΑΟΚ στην έδρα της (VIDEO)

Τι έκανε πέρσι η ΑΕΚ κόντρα στον ΠΑΟΚ

Η ΑΕΚ υποδέχεται τον ΠΑΟΚ για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος του Σούπερ Λιγκ και αυτή θα είναι η 74η φορά που η Eνωση θα φιλοξενήσει τους για το πρωτάθλημα.

Οι «κιτρινόμαυροι» μετράνε 48 νίκες, 15 ισοπαλίες και 10 ήττες στα 73 ματς που έχουν δώσει οι δύο ομάδες έως τώρα.

Η ΑΕΚ πέρσι δεν κατάφερε να νικήσει τον ΠΑΟΚ ούτε για την κανονική περίοδο του πρωταθλήματος, ούτε για τα play off. Στην 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος, το ματς έληξε 1-1 με τον Λιβάι Γκαρσία να σκοράρει στο 28ο λεπτό, ενώ ο Κούρτιτς ισοφάρισε στο 36ο λεπτό.

Στη 2η αγωνιστική των play off, η ΑΕΚ ηττήθηκε με 1-0 με το γκολ στου Τσόλακ στο 50′.