Τέταρτη σερί νίκη η ΑΕ Λεμεσού, έπιασε πεντάδα

Με το «διπλό» έφυγε από το «Στέλιος Κυριακίδης» η ΑΕΛ που επικράτησε με 3-0 του Ακρίτα Χλώρακας, στο πρώτο χρονικά ματς της ένατης αγωνιστικής του κυπριακού πρωταθλήματος. Αυτή ήταν η τέταρτη συνεχόμενη νίκη για την ομάδα του Λεμεσού, που ανέβηκε στην πέμπτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, ενώ ο Ακρίτας παρέμεινε ουραγός, μετρώντας μόλις μια νίκη σε 9 αγωνιστικές.

Η ομάδα του Γιανέφσκι είχε την καθολική υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο και πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 30′ με τον Τσιμπόλα. Στην επανάληψη οι «γαλαζοκίτρινοι» ανέβασαν ακόμα περισσότερο την απόδοση τους και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Μπεραχίνο στο 79′. Το «κερασάκι» έβαλε ο Ανδρέας Μακρής στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, που διαμόρφωσε το τελικό 0-3 για την ομάδα του.

Σταμάτης Βούλγαρης: Ο ευτυχισμένος Ματίας και η κιτρινόμαυρη υπεροχή