ΑΕΚ: Αποθέωση για Αλμέιδα και το δίδυμο Γκαρσία - Ελίασον (ΦΩΤΟ)

Οι δύο αναρτήσεις της ΠΑΕ ΑΕΚ

Η ΑΕΚ πέρασε και από τη Λιβαδειά επικρατώντας με 0-2 του Λεβαδειακού, μπροστά σε πάνω από 3.000 οπαδούς της που μετέτρεψαν το γήπεδο σε Νέα Φιλαδέλφεια.

Και τα δυο γκολ που έδωσαν τη νίκη στην Ένωση πέτυχε ο Λιβάι Γκαρσία, στο 50ο λεπτό με καρφωτή κεφαλιά και στο 70ο λεπτό με εκτέλεση πέναλτι.

Παρότι δεν έκανε την καλύτερη εμφάνισή της, η ΑΕΚ πάτησε γκάζι στις αρχές του δευτέρου μέρους και έφυγε με ένα άνετο διπλό και συγκεντρώνεται πλέον στο ματς με τον ΠΑΟΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια.

Ηταν μια λεγόμενη «επαγγελματική» νίκη και για αυτό ο λογαριασμός της Ένωσης ανέβασε φωτογραφία του στο Instagram γράφοντας: «η δουλειά έγινε».

Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.

Η δημοσίευση κοινοποιήθηκε από το χρήστη ΑΕΚ ATHENS FC (@aekfc_official)

Μάλιστα, ο λογαριασμός του Δικεφάλου αποθέωσε και τους Λιβάι Γκαρσία – Νίκλας Ελίασον οι οποίοι συνδυάστηκαν στο πρώτο τέρμα της ΑΕΚ χθες στη Λιβαδειά.

Δείτε:

Η Ανάλυση του Ολυμπιακός - ΑΕΚ 2-0 από τον Άκη Ζήκο|AEK After 16/05/24 - Στ. Καζαντζόγλου