Στο τέλος είναι πάντα πιο γλυκό - Η Κ19 της ΑΕΚ «ξέρανε» τον Άρη στις καθυστερήσεις, μεγάλη νίκη με 2-3

Εικόνες από το Αρης Κ19 - ΑΕΚ Κ19

Η Κ19 της ΑΕΚ πήρε τη νίκη με 2-3 από την έδρα του Αρη

Με το τρίποντο στις καθυστερήσεις έφυγε από την έδρα του Αρη η Κ19 της ΑΕΚ η οποία τον… ξέρανε στο 90+2′ κερδίζοντας τον με 2-3 στη Θεσσαλονίκη.

Η ομάδα του Γενναίου Καραχάλιου προηγήθηκε στο 29ο λεπτό, με γκολ του Λαέρτ Πάπα, ωστόσο οι «κίτρινοι» το… γύρισαν.

Με γκολ των Χατζηϊωάννου (35′) και Αλμύρα (62′) οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ, ωστόσο οι μικροί της ΑΕΚ, δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη.

Με τον Κοντορούχα να σημειώνει δυο γκολ, στο 72′ και στο 90+2′ κατάφερε και… δραπέτευσε από τη Θεσσαλονίκη με το τρίποντο.

Για τους γηπεδούχους, ο Παναγίδης είχε χαμένο πέναλτι στο 82′ λεπτό του αγώνα.

ΑΕΚ (Γενναίος Καραχάλιος): Αγγελόπουλος, Νίνος (46′ Κοντάκης) Γιαννούλης (82′ Δημητριάδης) Αντωνόπουλος (65′ Κοσίδης) Βαλκάνης, Γεωργόπουλος, Λαέρτ, Μούτσα (56′ Κυρσανίδης) Γεωργέας Α (56′ Παπανικολόπουλος) Γεωργέας Π, Κοντορουχάς

Η Ανάλυση του Άρης-ΑΕΚ 1-2 από τον Άκη Ζήκο | AEK After 22/04/24 (VIDEO)