ΑΕΚ: Αγωνίστηκε ως αλλαγή ο Πινέδα με την Εθνική του Μεξικού (VIDEO)

Ο Ορμπελίν Πινέδα έπαιξε για λίγα λεπτά ως αλλαγή στη φιλική νίκη του Μεξικού επί του Περού με 1-0

Ολιγόλεπτη συμμετοχή κατέγραψε ο Ορμπελίν Πινέδα στη φιλική νίκη του Μεξικού κόντρα στο Περού με 1-0.

Ο άσος της ΑΕΚ, πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 84ο λεπτό και ένα λεπτό μετά ο Ίρβινγκ Λοσάνο με σουτ στην κίνηση από το δεύτερο δοκάρι μετά από εκτέλεση κόρνερ χάρισε τη νίκη στην «Ελ Τρι».

Να σημειώσουμε πως, το Μεξικό θα δώσει ένα ακόμη φιλικό, τα ξημερώματα της Τετάρτης (5:00) στην Καλιφόρνια απέναντι στην Κολομβία του Χάμες Ροντρίγκες στις 5:00 ώρα Ελλάδας.