Σβάρνας on fire: Και γκολ και ασίστ στη νίκη της Ράκοβ! (VIDEO)

Ασιστ για τρομερό γκολ από τον Στράτο Σβάρνα που στη συνέχεια σκόραρε κιόλας

Προβάδισμα με τρομερό γκολ πήρε η Ράκοφ απέναντι στη Ραντόμιακ σε ματς για την 10η αγωνιστική της Ekstraklasa, σκοράροντας στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Το τέρμα που πέτυχε με τρομερό ανάποδο ψαλίδι ο Πιασέτσκι έφτιαξε ο Σβάρνας, που τον βρήκε με εξαιρετική σέντρα. Αν και σε ένα τέτοιο γκολ, σίγουρα τα εύσημα πάνε πρώτα στον… σκόρερ και μετά στον δημιουργό!

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου μάλιστα, ο Στράτος Σβάρνας μετά την ασίστ του χρίστηκε και σκόρερ κάνοντας το 2-0 για την ομάδα του στο 47′.

Θάνος Τσίμπος: Οι προπονήσεις και τα συμβόλαια των Ελληνων παικτών